Готуємося до ЗНО

Розпочато реєстрацію на пробне ЗНО 2014 року

1 листопада стартувала реєстрація осіб, які мають намір взяти участь у пробному незалежному оцінюванні

Увага випускникам школи!

ЗНО 2015

В нашій школі розпочалась активна інформаційно-роз´яснювальна робота щодо проведення ЗНО 2015.

Питання проведення ЗНО розглядалось на нарадах при директорі, на які були запрошені вчителі школи, шкільний психолог ”Про підготовку учнів школи до ЗНО 2015“, на батьківських зборах одинадцятикласників, на яких виступили класні керівники, психолог, заступник директора по навчально-виховній роботі “Поради та рекомендації батькам майбутніх випускників”.

Питання ЗНО 2015 широко розглядається на класних виховних годинах, уроках ЗНО  ”ЗНО як складова тестології“ ,  “Поради майбутнім випускникам”.

До підготовки випускників до ЗНО активно долучались психологічна служба школи.

Практичний психолог школи пропонує учням рекомендації та поради, які доцільно знати учням при підготовці та проведені ЗНО. Серед них психологічні та фізичні вправи на запам´ятовування, на підтримку працездатності, вправи, які допоможуть уникнути хвилювання. На шкільному сайті випускники зможуть знайти графік проведення як пробної, так і основної сесії ЗНО 2015. Що стосується більш докладної інформації випускники школи можуть звернутися до офіційного сайту ОРЦОЯО

Зовнішнє незалежне оцінювання

Вже кілька років випускники шкіл України, що бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах (ВУЗах) проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). За допомогою ЗНО визначається рівень їх знань і чи досить його для навчання у ВУЗі. Так що ж таке зовнішнє незалежне оцінювання, навіщо воно потрібне і як його пройти?

Тест (від.англ. test -проба, випробування, дослідження) - це стандартизовані завдання, результат виконання яких дозволяє виміряти психофізіологічні й особистісні характеристики, а також знання, вміння і навички випробуваного. Тести досить широко застосовуються у психології та в педагогіці. Про історію застосування тестування для перевірки знань учнів і про тестування в інших державах, у першу чергу в США.

В Україні практика тестування абітурієнтів з'явилася нещодавно, хоча підготовка до його впровадження велася багато років. Головна мета введення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні - це забезпечення об'єктивності при оцінці знань випускників, створення умов, за яких визначати можливість вступу до ВУЗу зможе рівень знань абітурієнта, а не товщина гаманця його батьків.

Адже при зовнішньому незалежному оцінюванні відповіді випускника перевіряє не його шкільний учитель, що в силу тих або інших причин (особистої симпатії, родинних зв'язків і т.д.) може бути необ'єктивним, а незалежний екзаменатор, що не зв'язаний ні зі школою, ні з ВУЗом. А в цілому зовнішнє незалежне оцінювання проходить під контролем державного органа - Українського центра оцінювання якості освіти. Крім того, розвитку системи зовнішнього незалежного оцінювання в Україні сприяють ряд громадських організацій, як українських так і міжнародних.

І хоча система оцінки рівня знань за допомогою тестування має досить багато критиків і супротивників, та принаймні в найближчому майбутньому серйозної альтернативи у неї немає. Тому готуйтеся до тестів, а наш сайт вам у цьому допоможе!

ЗНО 2015

Порядок проведення ЗНО 2015 (зовнішнього оцінювання 2015 року) визначений наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1120 «Про деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 року»

Цим наказом обумовлено, що ЗНО 2015 проводитиметься з української мови та літератури; історії України; математики; біології; географії; фізики; хімії; російської, англійської, німецької, французької та іспанської мов. Кожен зареєстрований учасник ЗНО 2015 матиме право скласти тести не більше ніж з чотирьох предметів. Обов'язковим для всіх абітурієнтів буде проходження ЗНО з української мови та літератури, причому для випускників його результати (по розділу "українська мова") будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації.

Тестові завдання ЗНО 2015 з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдавською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Нововведенням у цьому році буде те, що абітурієнтам будуть запропоновані тестові завдання з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого. Учасник оцінювання повинен бути зробити вибір рівня складності під час реєстрації в залежності від вимог, що висуватимуться обраним їм навчальним закладом.

Також вводиться поняття "порогового балу", тобто мінімальної кількості балів, необхідної для набуття права подання документів до вищого навчального закладу.

Звертаємо також увагу абітурієнтів на те, що у наступному році ВНЗ України прийматимуть від вступників лише сертіфікати ЗНО 2015 року.

Графік проведення ЗНО 2015

Розклад проведення ЗНО 2015 поки не складено, відомо лише, що оцінювання проводитиметься в період з квітня по липень 2015 року. Такий великий часовий інтервал передбачений в зв'язку з очікуваними тривалими зимовими канікулами в школах і, в зв'язку з цим, можливими змінами в навчальних планах. Відразу ж після затвердження точного графіка проведення ЗНО 2015 він буде оприлюднений на нашому сайті.

Реєстрація на ЗНО 2015

Відповідно пізніше буде оприлюднено і інформацію про порядок реєстрації на ЗНО 2015.

На допомогу шкільному психологу

Психологічна підготовка абітурієнтів до ЗНО-2015

Система фізичних вправ для учнів в період підготовки до ЗНО

Стрес та його вплив на людину